تپسل

نمایش میلیون‌ها تبلیغ ویدئویی در پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌های ایرانی

تپسل

نمایش میلیون‌ها تبلیغ ویدئویی در پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌های ایرانی

تپسل
پیوندهای روزانه
شبکه‌های اجتماعی

تپسل و توسعه‌دهندگان در سالی که گذشت

شنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۵، ۰۹:۳۱ ق.ظ

تپسل از تابستان سال 94 به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و از همان ابتدای کار موردتوجه توسعه‌دهندگان قرار گرفت. علت استقبال توسعه‌دهندگان از این سیستم تبلیغاتی سابقه‌ی کادر فنی تپسل درزمینه‌ی تولید و توسعه‌ی اپلیکیشن و درک ملاحظات مختلف این جامعه در زمینه‌های فنی و تجاری بوده، اما این تنها دلیل موفقیت تپسل در سال 94 نبود زیرا بعد از اعتماد اولیه‌ی توسعه‌دهندگان، تپسل روزبه‌روز شاهد افزایش اقبال استودیوهای مختلف بازی‌سازی و همکاری موفق‌ترین و پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌ها با این پلتفرم بود. در این پست می‌خواهیم ابتدا راهی که تپسل پشت سر گذاشت را روایت کنیم و سپس به مهم‌ترین دلایل استقبال توسعه‌دهندگان از تپسل در سالی که گذشت بپردازیم.

ورود تپسل به بازار تبلیغات موبایلی با انتشار SDK مستقیم و دیوار تبلیغات آغاز شد که ره‌آورد آن‌ شروع تبلیغات جذاب و مدرن موبایلی و پشت سر گذاشتن تبلیغات سنتی و بنری بود. هدف‌گذاری ابتدایی تپسل پیاده‌سازی تبلیغات مبتنی بر پاداش برای اولین بار در ایران و جلب رضایت همه‌ی افراد درگیر در این بازار بود. ایجاد جریان درآمدی جدید برای توسعه‌دهندگان، امکان استفاده از محتوای اپلیکیشن‌ها بدون پرداخت مستقیم برای کاربران و امکان پخش تبلیغات صاحبان محصولات و خدمات در موبایل به‌عنوان نزدیک‌ترین رسانه به مخاطب، باعث شد همه‌ی کسانی که به‌نوعی از تپسل استفاده می‌کردند احساس رضایت داشته باشند. کمتر از شش ماه پس از انتشار این SDK بیش از 200 اپلیکیشن ایرانی که پرداخت درون برنامه‌ای داشتند آن را پیاده‌سازی کردند و به کسب درآمد تبلیغاتی به روشی کاربرپسند پرداختند. وجود نام پرمخاطب‌ترین و بهترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها در این لیست 200 موردی، تأییدی بر بهینه بودن سرویس تبلیغاتی تپسل بود و باعث می‌شد سایر توسعه‌دهندگان هم مجاب به کسب درآمد از آن شوند. بعد از رشد نسبی و پایدار شدن این فاز، تپسل SDK جدیدی منتشر کرد تا به‌وسیله‌ی آن اپلیکیشن‌های رایگان هم بتوانند درآمد کسب کنند و درعین‌حال با ترفندهای مختلفی همچنان تجربه‌ی کاربری مورد رضایت مخاطبانشان را در بالاترین کیفیت حفظ کنند. با پایان سال 94 بیش از 300 اپلیکیشن همکار تپسل متفق‌القول هستند که پشتیبانی فنی و پاسخگویی تپسل بهترین ویژگی آن است و مهم‌ترین عامل ربودن گوی سبقت از رقیبانش بوده است.

در شرایطی که اغلب شرکت‌های اکوسیستم موبایل تمرکز خود را بر رضایت کاربر نهایی و یا تبلیغ‌دهندگان و شرکای تجاری‌شان قراردادند، تپسل در سال 94 بیشترین تلاش خود را در جهت جلب نظر و رضایت توسعه‌دهندگان صرف کرد، موارد زیر توضیح کوتاهی در مورد برخی از این تلاش‌های تپسل است:

ایجاد جریان درآمدی جدید: درحالی‌که به‌طور متوسط بیش از 95 درصد از کاربران اپلیکیشن‌ها حاضر به پرداخت مستقیم درون یک برنامه نیستند و روش‌های تبلیغات تحمیلی مثل بنرها و تبلیغات آنی‌میانی باعث نارضایتی کاربران و عدم استفاده‌ی آنان از اپلیکیشن می‌شود، تپسل یک راه‌حل جدید را به توسعه‌دهندگان معرفی کرد، راه‌حلی که باعث ‌شد تولیدکنندگان بازی‌ها و برنامه‌های کاربردی بتوانند بدون هیچ زحمتی از همه‌ی کاربرانشان کسب درآمد کنند و با دادن جایزه به آن‌ها، کیفیت برنامه‌ی خود و رضایت کاربران را حفظ نمایند.

کمک به افزایش نرخ بازگشت روزانه: توسعه‌دهندگانی که توانستند هوشمندانه تپسل را پیاده‌سازی کنند اذعان دارند که با زمان‌بندی مناسب در ارائه‌ی تبلیغ به کاربران، آن‌ها را تشویق به استفاده‌ی هرچه بیشتر از اپلیکیشن کرده‌اند. از طرفی کاربر برای دریافت جایزه‌ی تبلیغاتی چندین بار به اپلیکیشن مراجعه می‌کند و تبلیغات تپسل نه‌تنها باعث از دست دادن کاربران نشدند، بلکه نرخ بازگشت روزانه‌ی آن‌ها را هم افزایش دادند.

تضمین وجود دائمی تبلیغ: برای تسهیل امکان برنامه‌ریزی بلندمدت در جریان‌های مختلف درآمدی، تپسل به توسعه‌دهندگان قول داده است که در صورت استفاده‌ی سالم و بدون تخلف- محل نمایش تبلیغات آن‌ها همیشه حاوی تبلیغ باشد و هرزمانی که برنامه درخواست نمایش تبلیغات را به تپسل اعلام کند، تبلیغی برای آن ارسال خواهد شد. این تضمین موجب می‌شود توسعه‌دهندگان بتوانند در مورد درصد درآمدشان از طریق تبلیغات تصمیم‌گیری کنند و با تحلیل نتایج درآمد خود در بازه‌های مختلف مدل بهینه را بیابند.

تولید محتوای مفید: تپسل در راستای پشتیبانی و ارائه‌ی خدمات فنی و تجاری به توسعه‌دهندگان و اثبات اهمیت آن‌ها در رشدش، اقدام به انتشار هفتگی پست‌های مفید در بلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود کرده است. پست‌هایی برای انتشار موفق اپلیکیشن‌ها، بررسی موفق‌ترین نمونه‌های خارجی و تحلیل فنی و روش‌های مارکتینگ آن‌ها، اینفوگرافیک‌هایی از بازار موبایل ایران، مصاحبه با توسعه‌دهندگان موفق و ... ازجمله‌ی این مطالب هستند.

پیشنهاد برای مدل پیاده‌سازی: ازجمله خدمات تپسل به توسعه‌دهندگان در سال 94، ارائه‌ی پیشنهادهایی برای پیاده‌سازی بهینه‌ی تبلیغات در اپلیکیشنشان بوده است. تپسل با تطبیق تجربیات برنامه‌هایی که بالاترین درآمد را داشته‌اند و تحلیل وجوه اشتراک و افتراق آن‌ها با هر برنامه، بهترین محل برای قرار دادن تبلیغات و زمان‌بندی و ... را به برخی توسعه‌دهندگان همکارش ارسال کرده است و به آنان در کسب درآمد کمک کرده است.

پشتیبانی تمام و کمال: در سال 94 تمامی مکاتبات و تماس‌هایی که با بخش‌های فنی و تجاری تپسل انجام شده در کوتاه‌ترین زمان پاسخ‌داده‌شده‌اند. توسعه‌دهندگان با ارسال سؤالات و درخواست‌هایشان به تپسل توانسته‌اند راحت و آسان با تپسل در ارتباط باشند و هرگونه انتقاد و پیشنهاد و نظر در مورد این سرویس را به سمع و نظر مسئولان آن برسانند. سرویس‌های تپسل دون اشکال و ایراد فنی جدی در تمام روزهای پاییز و زمستان سال 94 (به جز یک روز برای به‌روزرسانی این سیستم) به‌طور دائمی فعال بوده‌اند.

جذب کاربر جدید: بهترین محل برای تبلیغ هدفمند یک اپلیکیشن موبایل، تبلیغ در سایر اپلیکیشن‌های موبایل است. تپسل فرصت تبلیغات هدفمند را به توسعه‌دهندگان بخشیده است و در سال 94 تعداد زیادی از تبلیغات تپسل متعلق به اپلیکیشن‌هایی بود که با صرف بودجه‌ی تبلیغاتی و بازاریابی خود به صورت هدفمند، توانستند تعداد کاربرانشان را افزایش بدهند.

تپسل در کنار شما به موفقیت‌ها و همکاری‌های آتی در سال 95 امیدوار است و آماده است تا در کنار توسعه‌دهندگان همکارش رشد کند و به آن‌ها خدماتی شایسته‌شان ارائه نماید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود در مورد تپسل را برای ما ارسال کنید و به ما در مسیر توسعه ی اکوسیستم موبایل ایران کمک کنید.

نظرات  (۲)

سیستم تبلیغاتی شما برخلاف سایرین جذاب و دوست داشتنیه فقط لطفا هر تبلیغی رو قبول نکنید. ما تپسل رو گزینه اصلی برای تبلیغات اپ هامون قرار دادیم. براتون آرزوی موفقیت میکنم. 
پاسخ:
سلام،
پیام شما را دریافت کردیم و از حسن نظر شما سپاسگزاریم.
سلام.........لطفا پلاگینی برای کانستراکت2 منتشر کنید
پاسخ:
سلام،
در برنامه کاری توسعه وجود دارد. از طریق بلاگ اطلاع‌رسانی خواهد شد.
با تشکر از پیگیری شما.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی